logo

Zırhlı Araçlara İlişkin Basın Açıklaması

Diyarbakır'ın Lice İlçesinde 14 Haziran 2017 günü  kirpi tipi tabir olarak  edilen askeri araç Pakize Hazar isimli vatandaşımıza çarpmış, çarpma sonucu Pakize Hazar ezilmek suretiyle olay yerinde hayatını kaybetmiştir.

Lice Davası Basın Açıklaması

22 Ekim 1993 günü 5'i çocuk 17 kişinin öldürüldüğü, 35 kişinin yaralandığı, dönemin Diyarbakır Jandarma Alay Komutanı Eşref Hatipoğlu'nun sanık olarak yargılandığı Lice katliamının İzmir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 10. Duruşmasına Baro Başkanımız Av. Ahmet Özmen, Yönetim Kurulu üyemiz Av. Cihan Ülsen ile baromuz üyesi meslektaşlarımız beraber katılım gösterdi.
 

İnsan hakları savunucularının Büyükada’da katıldıkları toplantıya ilişkin asılsız haberler hakkında açıklama ve tekzip

İdil Eser (Uluslararası Af Örgütü Türkiye Direktörü), İlknur Üstün (Kadın Koalisyonu), Nalan Erkem (Yurttaşlık Derneği), Özlem Dalkıran (Yurttaşlık Derneği), Günal Kurşun (İnsan Hakları Gündemi Derneği), Veli Acu (İnsan Hakları Gündemi Derneği), Nejat Taştan (Eşit Haklar İçin İzleme Derneği), Şeyhmus

Hak savunucusu arkadaşlarımız tecritte

Dertleri sadece insan haklarını savunmak olan bu insanları ailelerine bilgi vermeyerek, avukatlarına erişimlerini kısıtlayarak, yani 24 saat tecrit ederek bu ülkenin güvenliğinin sağlanmayacağını herkes bilir de bilmezlikten gelir.

26 Haziran İşkenceye karşı Mücadele ve İşkence Görenlerle Dayanışma Günü

Birleşmiş Milletler uzun yıllar süren hazırlık çalışmaları ve tartışmalar sonucunda 1984 yılında, kısaca “İşkenceye Karşı Sözleşme“ olarak ifade edilen, “İşkence ve Diğer Zalimane, İnsanlık Dışı ya da Onur Kırıcı Muamele ya da Cezaya Karşı Sözleşm

Sayfalar

Bu site Diyarbakır Barosu tarafından geliştirilmiştir.